Pojemniki do przechowywania żywności - jakie wybrać ?

Pojemniki do przechowywania żywności - jakie wybrać ?

W naszych kuchniach mnóstwo jest produktów spożywczych, które nieprawidłowo przechowywane bardzo szybko tracą swoje właściwości, nie wspominając już o tym, że po prostu się psują. A przecież nie trzeba marnować jedzenia, które zostało nam po posiłku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby schować je na później. Tylko jak zrobić to efektywnie i bezpiecznie? Sięgając po pudełka do przechowywania żywności w lodówce i nie tylko!

Jaki powinien być bezpieczny pojemnik na jedzenie?

Odpowiednie opakowanie powinno być wykonane z bezpiecznych tworzyw przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Upewnimy się w tym, sprawdzając, czy naczynie oznaczono symbolem kieliszka i widelca. Jeśli tak — można śmiało trzymać w nim jedzenie. Dobrze też sięgać po pudełka wykonane z takich materiałów jak szkło, plastik, ceramika czy metal. Istotnym parametrem będzie ponadto wielkość opakowania: obserwacja stylu życia oraz potrzeb pozwoli ocenić, jak wiele i jak dużych pojemników potrzebujemy, aby dobrze zarządzać zawartością lodówki.

Naczynia na żywność, które cieszą zmysły

Na tym jednak możliwości się nie kończą. Jeśli chcemy, aby jedzenie nie tylko przetrwało próbę czasu w lodówce, ale do tego ciągle wzbudzało apetyt, warto zdecydować się na przezroczysty pojemnik wykonany ze szkła lub plastiku. Znajdująca się wewnątrz naczynia przekąska będzie cieszyć swoim wyglądem. To bardzo praktyczny wybór także wówczas, gdy myślimy o przechowywaniu otwartych produktów w lodówce. Przy tym wszystkim pudełka są trwałe, lekkie i łatwe w czyszczeniu – wystarczy opłukać je pod wodą lub wrzucić do zmywarki.

Pudełko na śniadanie, które pobudza wyobraźnię i ułatwia jedzenie

No dobrze, a co, jeśli chcemy zabrać z lodówki to, co mamy w opakowaniu, na przykład do szkoły lub biura? Miłośnikom drugich śniadań do gustu przypadną bezpieczne pojemniki na żywność o oryginalnym kształcie. Pudełko do przechowywania jedzenia dla dziecka może mieć nietypowy kształt, który sprawi, że maluch z jeszcze większą przyjemnością zajrzy do jego wnętrza. Naczynia wykonane są z lekkich, bezpiecznych tworzyw, które nie obciążają dodatkowo i tak ciężkiego od książek plecaka. W pojemniku znajdzie się miejsce na wszystko, co potrzebne uczniowi w ciągu dnia: kanapka, owoc oraz warzywo.

Lunchbox z prawdziwego zdarzenia

Opakowania na przechowywanie żywności, które sprawdzą się w pracy? Nie ma lepszego wyboru niż lunchboxy! Są to naczynia dość minimalistyczne, lekkie i pojemne. Zmieszczą się w bawełnianej torbie, plecaku lub torebce. Niektóre pudełka podzielone mogą być na sekcje, w których warto umieścić zarówno porcję pożywnego dania, jak i kilka małych, zdrowych przekąsek. Co więcej, znajdujące się wewnątrz jedzenie schowamy do lodówki, aby zjeść je drugiego dnia – z pewnością zachowa wszystkie swoje walory!

Idealne pojemniki na żywność istnieją!

Drugie śniadanie, lunch, a może lekka kolacja na łonie natury – bez względu na to, gdzie będziemy chcieli zjeść małe co nieco, przyda nam się pojemnik na żywność. Bezpieczne pudełko dopasowane zarówno do rodzaju jedzenia, jak i własnych potrzeb, to niezbędnik, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Niech przechowywanie żywności w specjalnie przystosowanych do tego naczyniach stanie się naszą drugą naturą!

Powrót do blogu
1 z 12