Przegląd przydatnych tekstyliów łazienkowych

Przegląd przydatnych tekstyliów łazienkowych

Niektóre pomieszczenia w domu odwiedzamy każdego dnia. Nawet jeśli spędzamy w nich najmniej czasu, ich urządzenie jest także bardzo istotne. Wygodna w użytkowania łazienka powinna być bowiem wyposażona we wszystkie przydatne elementy i dodatki, dzięki którym staje się praktyczna. Z tego powodu zajmiemy się przeglądem przydatnych tekstyliów łazienkowych, których nie może zabraknąć w Twoim wnętrzu!

Obowiązkowy ręcznik przy umywalce

Możliwość osuszenia dłoni po ich umyciu jest bardzo ważna. By nie ochlapać podłogi i blatów, warto umieścić bawełniany ręcznik przy umywalce, na wyciągnięciu ręki. Z pewnością ułatwi to korzystanie z niego zarówno domownikom, jak i odwiedzającym dom gościom. Wybierając tego typu tekstylia, warto kierować się ich wysoką jakością oraz chłonnością. Ręczniki w małej łazience nie muszą być jednak duże. Ważne, by gwarantowały komfort użytkowania oraz były przyjemne w dotyku. Decydując się na kupno ręczników, warto wybrać kilka sztuk, które można ułożyć na przykład w koszyczku na półce lub we wnętrzu łazienkowej szafki, aby móc sięgnąć po nie w każdej chwili. W sklepie Deko Mięty możesz znaleźć wiele różnych akcesoriów, dzięki którym urządzisz łazienkę w swoim stylu!

Chłonny ręcznik łazienkowy na podłogę

Niezależnie od tego, czy w łazience znajduje się wanna, czy prysznic, warto zadbać o zabezpieczenie podłogi przed wilgocią. Zaległa ponad parawanem lub pomiędzy ściankami kabiny woda, może prowadzić do poślizgu, dlatego proponujemy zakup chłonnego produktu, który temu zapobiegnie. Absorbujący rozlaną wodę ręcznik na podłogę do łazienki to kolejny must have, o którym trzeba pamiętać. Szczególnej uwadze polecamy artykuły w kolorowe wzory, na przykład barwne kwiaty. Niezależnie od wybranej wielkości, ręcznik łazienkowy na podłogę powinien wyróżniać się od tych używanych do wycierania rąk, twarzy bądź reszty ciała, aby nie doszło do pomyłki podczas ich użytkowania. Co więcej, oryginalny model ożywi wnętrze Twojej łazienki. 

Ręczniki kąpielowe do każdej łazienki

Pozostając w temacie przydatnych, a często nawet niezbędnych tekstyliów łazienkowych, nie sposób nie wspomnieć o ręcznikach kąpielowych wykonanych z bawełny. Są one zazwyczaj dużo większe niż ręczniki przy umywalce, ponieważ ich zadaniem jest dokładne osuszenie całego ciała. Tego typu akcesoria zazwyczaj mają zarezerwowane specjalne miejsce w łazience. Aby domownicy oraz osoby odwiedzające dom mogły sięgnąć po nie w każdej chwili, tuż po opuszczeniu wanny lub prysznica, warto umieścić je na metalowym wieszaku ściennym. Ręczniki w małej łazience często przechowywane są w przeznaczonej do tego szafce lub w wygodnym koszyczku.

Niezbędne akcesoria do łazienki

Poza ręcznikiem łazienkowym, istotna jest także mydelniczka znajdująca się przy umywalce. Klasyczna, wykonana z drewna oliwnego z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto ceni naturalne produkty. Ponadto odporny na wilgoć produkt tworzy przytulną atmosferę. 

Już wiesz, czego potrzebujesz, aby Twoja łazienka była funkcjonalna i zarazem stylowa. Warto wybierać produkty pochodzące od producentów, których jakość Cię nie rozczaruje. Jeśli poszukujesz oryginalnych tekstyliów w niebanalnych wzorach i kolorach, zapoznaj się z ofertą sklepu Deko Mięty! Znajdziesz tam między innymi wysokiej jakości bawełniane ręczniki łazienkowe dostępne w atrakcyjnych cenach!
Powrót do blogu
1 z 12